Blog AT®

TIMAN AUTONOM TALENT® Challenge 2017

BREAK MANAGEMENT pre všetkých, ktorí s tým majú problém Už ste si niekedy spočítali, ako často si počas dňa spravíte prestávku? Svojmu telu by ste okrem obednej pauzy mali dopriať aj pravidelné krátke prestávky (minimálne každých 90 min) v dĺžke 2 – 5 minút počas dňa. Telo sa vám poďakuje lepšou fyzickou a psychickou formou. […]

Posted in Blog | Komentáre vypnuté na TIMAN AUTONOM TALENT® Challenge 2017

AUTONOM TALENT® RÝCHLA POMOC – POZITÍVNA PSYCHOLÓGIA

Môcť namiesto musieť „Musím to urobiť teraz“. Ako často ste si to sami povedali? Každé „ja musím“ odštartuje v tele stresovú reakciu. Jednoducho nahraďte slovné spojenie „ja musím“ za „ ja môžem“, „ ja chcem“ alebo „ ja budem“ a veci budete vidieť v inom svetle.

Posted in Blog | Komentáre vypnuté na AUTONOM TALENT® RÝCHLA POMOC – POZITÍVNA PSYCHOLÓGIA

AT® RÝCHLA POMOC – POHYB A ŠPORT

POHYB A ŠPORT – Aj stredná intenzita sa ráta Mali by sme využiť každú príležitosť na šport či aktívny pohyb. Každý pohyb je lepší ako žiaden pohyb. Pohyb nemusí znamenať vždy klasický šport, myslite aj na nasledujúce pohybové aktivity strednej intenzity:

Posted in Blog | Komentáre vypnuté na AT® RÝCHLA POMOC – POHYB A ŠPORT

TIMAN AUTONOM TALENT CHALLENGE

Milí priaznivci AUTONOM TALENT®, aby ste mali lepšiu predstavu o tom, ako funguje AUTONOM TALENT® v praxi, rozhodli sme sa ísť s „kožou na trh“ a ukázať vám účinnosť metodiky na našom tíme. Vytvorili sme 9 – člennú skupinu v zložení 5 žien a 4 muži. Každý z nás absolvoval 24-hodinové meranie, má za sebou […]

Posted in Blog | Komentáre vypnuté na TIMAN AUTONOM TALENT CHALLENGE

AT® RÝCHLA POMOC – MULTIMÉDIÁ

MULTIMÉDIÁ – Preč od mobilu Trpíte častejšie bolesťou krku? Môže to súvisieť aj s neustálym pozeraním na mobil. Pri pohľade nadol na displej je hlava sklonená o 15 stupňov a 12 kg váhy ťahá vašu krčnú chrbticu nadol. Pokúste sa obmedziť nepotrebné pohľady do mobilu, aby ste odľahčili vaše krčné stavce.

Posted in Blog | Tagged , | Komentáre vypnuté na AT® RÝCHLA POMOC – MULTIMÉDIÁ

AT® RÝCHLA POMOC – Prestávky

ORGANIZÁCIA PRÁCE – Prestávky vo všeobecnosti Už ste si niekedy spočítali, ako často si počas dňa spravíte prestávku? Svojmu telu by ste mali dopriať okrem obednej pauzy aj pravidelné krátke prestávky (minimálne každých 90 min) v dĺžke 2 – 5 minút počas dňa. Telo sa vám poďakuje lepšou fyzickou a psychickou formou. Aj mikro – […]

Posted in Blog | Tagged , | Komentáre vypnuté na AT® RÝCHLA POMOC – Prestávky

AT® RÝCHLA POMOC – Ako zlepšiť kvalitu spánku

MANAŽMENT SPÁNKU – Ako zlepšiť kvalitu spánku? Mali ste krátku noc a prišli ste unavení do práce? Je dôležité, sústrediť sa nielen na dĺžku spánku, ale predovšetkým na jeho kvalitu. Tu je pár tipov:

Posted in Blog | Tagged , | Komentáre vypnuté na AT® RÝCHLA POMOC – Ako zlepšiť kvalitu spánku

AT® RÝCHLA POMOC – Vzdušné obrazce

BREAK MANAGEMENT – Vzdušné obrazce Pravidelné prestávky sú veľmi dôležité pre posilnenie našej mentálnej aj fyzickej výkonnosti. Vyskúšajte si napríklad toto jednoduché cvičenie – kreslenie vzdušných obrazcov. Prepoja sa obe vaše mozgové hemisféry a posilní sa koordinácia ľavej a pravej strany tela. Výsledkom bude lepšia koncentrácia, kreatívne myslenie a celkovo zvýšená úroveň energie.

Posted in Blog | Tagged , | Komentáre vypnuté na AT® RÝCHLA POMOC – Vzdušné obrazce

Nie ste úplne spokojní s Vašou pozíciou alebo výsledkami v práci? Rok 2017 môže byť čas na zmenu.

Nespokojnosť s prácou, nemusí hneď znamenať, že začneme hľadať na pracovných portáloch rovnakú pozíciu s dvojnásobným platom. Spokojnosť s prácou to je už dnes aj čas na rodinu, priateľov, záujmy a celkovo na život. Existujú pozície, kde sú zamestnanci spokojní s platom a dosahujú work-life balance? Touto otázkou sa vo svojom prieskume v krajinách ako […]

Posted in Blog | Komentáre vypnuté na Nie ste úplne spokojní s Vašou pozíciou alebo výsledkami v práci? Rok 2017 môže byť čas na zmenu.